Ateş ve Buzların Ülkesi, Kutup Ayılarının ve Kaplanların Evi Vahşi Rusya

Avrupa kıtasının sonlandığı yerden Büyük Okyanus’a kadar uzanan bu büyük coğrafya yani Rusya içinde eşsiz doğal güzellikleri barındırıyor. Rusya’yı geceğimiz Vahşi Rusya Belgeseli volkanlardan kutuplara, çöllerden Sibirya’nın buzullarına insanın derinden etkileyen görüntülere şahitlik edeceğiz.

Vahşi Rusya Sibirya

Sibirya denilince aklımıza hemen dondurucu soğuklar geliyorsa yanılıyorsunuz. Çünkü Sibirya’nın 40 derece sıcaklığa ulaşabilen kavurucu bölgeleri de vardır. Sibirya bölümünde ilginç pek bilinmedik hayvanlar da tanıyacağız. Bunlardan biri dışardan bakılınca kanguruya benzeyen vampir gibi dişlere sahip misk geyiği. Vahşi at sürüleri, Dünya’nın en büyük yabani koyun türü bölümün konukları arasında. En ilgi çekici hayvan ise Sibirya semenderi, bu hayvan değişik bir kan bileşeni sayesinde -40 derecelerde bile hayatta kalmayı başarabiliyor.

Vahşi Rusya Kamçatka

Volkanların ve buzulların buluştuğu nokta Rusya’nın en doğusundaki Kamçatka Yarımadası.

Vahşi Rusya Kafkaslar

Avrupa vaşağı ve devasa büyüklükteki yaban domuzları Kafkaslar’da izleyeceğimiz doğal güzelliklerden sadece birkaçı

Vahşi Rusya Kutuplar

Deniz aygırları, kutup ayılarının diyarı Rusya Kutbu. Ağırlıkları 400 kiloyu geçen yaban mandalarının saatte 40 km hızla birbirlerine çarpışması sonucu çıkan ses o kadar şiddetlidir ki 1 km uzaklıklardan bile duyulabilir.

Vahşi Rusya Gizemli Orman

Nesli ciddi bir şekilde tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan ve sadece 30 tane kaldığı bilinen Amur Leoparı ve siyah Asya ayısını ve daha fazlası Rusya’nın gizemli ormanlarında

Vahşi Rusya Urallar

Tarih öncesinde kalan ormanlar içindeki dev geyikler, kış uykusundan yeni uyanmış kahverengi ayılar ve kurtlar bu bölümde

7,601 Görüntülenme
Vahşi Rusya | National Geographic Belgeselleri |

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap