Parmaklıklar ardında Amerika’da çekilen suç ve polisiye belgeseledir. National Geographic tarafından hazırlanan bu belgeseller de Amerika’nın karanlık dünyasına adım atıyor. Parmaklıklar ardında ki hayatlara, işledikleri suçlara konuk oluyoruz. Mahkumların hangi şartlar da parmaklıklar ardında yaşadıkları, suçluları hapishanelerde bekleyen zorlukları, başlarına gelenleri ve gelebilecek olan olayları, öğreniyor.

 

Parmaklıklar ardında belgeselinde hapishane kültürü hakkında fikir sahibi oluyoruz. Şunu bilmelisiniz ki hapishane’de çoğu zaman suçlular yatmaz ve en azılı suçlular henüz yakalanmamış olanlardır çünkü yakalanamayan, yakalanmayan her zaman tehlikenin bir parçası halindedir. Bu belgeselde yakalanan insanların başlarına gelenler, başlarına gelecekler hakkında fikir sahibi olurken.

Dışarı da bizi bekleyen tehlikeler hakkında da fikir sahibi oluyoruz. Aynı zamanda kazara yahut suç işleme ihtimalimize başımıza gelebilecekler ve hapishanelerde ki karanlık yaşam hakkında bilgi ediniyoruz. Bu tarz belgeseller Amerika da suç oranını büyük çapta düşürmüştür. Ülkemizde bu tarz belgesellerin eksikliği her ne kadar yaşansa da dünyada üretilen bir çok belgesel ile bu konular hakkında bilgi ediniyoruz. Keyifli seyirler.

National Geographic
1.Bölüm: Çocuklar
2.Bölüm: Meksika Hapisanesi
3.Bölüm: Karmaşa ve Gözetim
4.Bölüm: Ironwood Hapisanesi
5.Bölüm: İlk Defa Hükümlü
6.Bölüm: Eyalet Hapisanesi
7.Bölüm: Elektrikli Telin İçinde
8.Bölüm: Dışarıda Yaşam
9.Bölüm: Cleveland
10.Bölüm: Cinsel Suçlular
11.Bölüm: Çadır Kent
12.Bölüm: Alaska
13.Bölüm: Maksimum güvenlik
14.Bölüm: Mahkum Üniversitesi

Discovery Channel
15.Bölüm: Washington
16.Bölüm: Tennessee
17.Bölüm: Ohio
18.Bölüm: Kansas
19.Bölüm: Indiana
20.Bölüm: Alaska

19,947 Görüntülenme

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap