1.Bölüm:Savaşların Efendisi İskender
2.Bölüm:Sezar Süper Kuşatma
3.Bölüm:Davut: Dev Katil
4.Bölüm:İmha Edici Hannibal
5.Bölüm:Joshua Destansı Katliam
6.Bölüm:Maratonda Karar Günü
7.Bölüm:Musa Ölüm Takibi
8.Bölüm:Ramses Hırçın Savaş Arabaları
Film kalitesinde bir belgeseldir. Milattan önce yaşanan savaşlar film kalitesinde gösterilmiştir. Tüm belgesellerde olduğu gibi bu belgesellerde de kan görmek istemeyenler izlememelidir. Bu belgeselde kanlı görüntüler biraz daha fazla olabilmektedir. 8 bölümden oluşan bir belgeseldir.  Bu seride tarihi değiştiren savaşlar işlenmiştir. Alanında uzman tarihçilerden yardım alınmıştır. Genellikle milattan önce sıklıkla merak edilmektedir. Bu zaman dilimi içerisinde halkın yaşayışı, savaşları, savaşta kullandıkları teçhizatlar bilinmemektedir. Bunları merak edenler bu belgeseli izleyebilir.

Geçmişi öğrenmek herkes için gereklidir. Geçmişte yaşanan olaylar, toplumların davranışları, yaşayışları, düşünceleri, neden savaştıkları son derece önemlidir ve bilinmelidir. Aynı zamanda gelişmeleri, savaşma stratejileri merak edilmektedir. Savaş esnasında kullandıkları silahlar, kendilerini savunma teknikleri ve neden savaşma gereği duydukları hep merak edilmektedir. Bu nedenle bu belgeselde de tüm merak edilenler cevaplanmış olacaktır.

Her bölümünde tarihi değiştirmiş olan savaşlara yer veriliyor olmasıyla beraber Milat Öncesi Savaşlar, içerdiği sahnelerle beraber gerçekliği tam anlamıyla yansıtıyor. Film gibi oluşturulan belgesel serisinde, tarihe yön veren milat öncesinde yaşanmış olan olayların tamamına ışık tutuluyor. Tarih araştırmacıları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda ortaya dökülen belgelere dayanan tarihi dokunun her parçasını oluşturan Milat Öncesi Savaşlar belgesel bölümlerinde merak edilen tarih parçaları tamamlanıyor. Tarihin önemli parçalarını yansıtıyor olmasıyla beraber belgesel serisinin tamamında hem sahnelerle hem de vurgu yapılan olaylarla beraber efsanevi savaşlara yolculuk yapıyoruz.

12,622 Görüntülenme
Milat Öncesi Savaşlar

Milat Öncesi Savaşlar

Kategori

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap