İkinci Dünya Savaşı üzerinden 76 yıl geçmesine rağmen Nazilerin yaptıkları hala unutulmamaktadır. Bu olaylar insanlığın hafızasında büyük yer etmiştir ve büyük yıkımlar yaşanmıştır. 2. Dünya savaşı hakkında birçok belgesel bulunmaktadır. Kitaplar veya çeşitli yayınlar mevcuttur. Bunlara ek olarak bu belgeselde hiç yayınlanmamış görüntüler yer almaktadır. Bu yüzden ilgi çekmekte ve yeni bilgiler sunmaktadır. Bu bilgiler ile de tarihe ışık tutulmaktadır. Doğru bilinen yanlışlar da beraberinde ortaya çıkacaktır.

Bu belgeselde kullanılan görüntüler, ses kayıtları arşivlerden seçilmiştir ve bu şekilde yayınlanmıştır. Seçilen görüntüler ve ses kayıtları son teknoloji ile renklendirilerek ve daha kaliteli hale getirilerek izleyiciye sunulmaktadır. Bu sayede öğrenmek isteyenlere son derece doğru kayıtlar sunulmaktadır. Başka hiçbir yerde olmayan gerçek görüntü ve kayıtlar bu belgeselde sunulmuştur.

Adolf Hitler, tarihe adını yazdırmayı başarmış olan isimlerden biri. Radikal kararlarıyla ve uygulamalarıyla beraber oluşturduğu ordu, kendi ideolojisinin dışavurumunu da en derin şekilde yansıtıyor. Savaşın çirkin yüzüne odaklanan Hitler’in Ölüm Ordusu belgeselinde, Hitler tarafından kurulan ordunun ne denli büyük bir güce sahip olduğunu tüm gerçekleriyle beraber sergiliyor. Hitler tarafından oluşturulan ordunun sahip olduğu yetkinin her parçasıyla beraber savaşın atmosferine zemin hazırlayan nedenleri barındırıyor olmasıyla tarihin geçmiş zamanlarından çıkan bir kara kaplı defterin izlerine ulaşabilmek mümkün oluyor. Hitler’in Ölüm Ordusu belgeselinde tüm ayrıntılar bizlere ulaştırılıyor.

2,429 Görüntülenme
Hitler’in Ölüm Ordusu | 2. Dünya Savaşı Özel Gösterim | National Geographic |

Hitler’in Ölüm Ordusu | 2. Dünya Savaşı Özel Gösterim | National Geographic |

Kategori

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap

2 yorum