2.Dünya Savaşı, günümüzdeki güç dengelerini belirleyici ve etkisini uzun süre hafızlardan çıkarılamayacak şekilde etkiler bırakmıştır. Savaşın beraberinde getirdiği her etkinin yansımalarıyla beraber odak noktasını oluşturan ve savaşın sonuçlarının zeminini hazırlayan büyük saldırılar oldukça önemli yere sahiplerdir. 2.Dünya Savaşı Büyük Saldırılar belgesel bölümlerinde, savaşta yaşanan her büyük saldırı farklı bir bölümde işleniyor. Yapılan saldırıların planlaması, uygulanışı ve sebep olduğu sonuçlara aynı tutuluyor olmasıyla tarihe tanıklık etmeye de olanak sağlanıyor. 2.Dünya Savaşı’nın en büyük ve en etkili saldırılarında, kullanılan teçhizatlar ve yapılan eğitimler her parçasıyla çarpıcı boyutlara ulaşıyor.

2. Dünya Savaşı: Büyük Saldırılar

Askerlerin yetenek ve eğitimlerini üstün bir şekilde birleştirmeleri ve savaş esnasında üstün dehaları ile savaşın seyrini nasıl değiştirdiklerini anlatmaktadır. Bu belgesel içeriği askerlerin inanılmaz bir şekilde savaşmalarını yansıtmaktadır. Kritik görevleri anında dahi teçhizatlarını nasıl kullandıklarını ve savaş kabiliyetlerinin nasıl yüksek olduğu vurgulanmaktadır.
1.Bölüm: Öncü Komandolar
2.Bölüm: Dağda Katliam
3.Bölüm: Hitler’in Son Köprüsü
4.Bölüm: Hava Saldırısı
5.Bölüm: Komandolar Rommel’e Karşı
6.Bölüm: Yap ya da Öl
Amerikan ordusu Ranger’ları, SAS askerleri ve kraliyet donanması komandolarının çatışmaları yer almaktadır. Bu askerlerin cesaretlerine ve sadakatlerine değinilmiş olup, büyük bir savaş sırasında üstün zekaları ile savaşın seyrini nasıl değiştirdiklerini anlatılmıştır. belgesel sayesinde askerlerin nasıl yetiştirildikleri, başarıları, zekaları ve üstünlüklerini göreceksiniz. 2. Dünya savaşı sırasında yapılan büyük saldırılar anlatılmaktadır. Bölüm bölüm saldırılar ele alınmakta ve askeri yönleri anlatılmaktadır. Bu savaş esnasındaki saldırılar boyunca askerlerin başarıları ve tutumları sunulmaktadır. 2. Dünya Savaşı da anlatılmaktadır.

9,070 Görüntülenme
Büyük Saldırılar | 2. Dünya Savaşı | Tüm Bölümler |

Büyük Saldırılar | 2. Dünya Savaşı | Tüm Bölümler |

Kategori

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap